Сабор Светог Јована Крститеља у Саборном Храму Преображења Господњег у Требињу

„Глас вапијућег у пустињи, припремите пут Господњи, поравните стазе Његове“. (МТ, 3:3)

У сриједу 20. јануара 2021. године служена је Света Литургија у Саборном Храму Преображења Господњег у Требињу, у спомен Светога Јована, Пророка, Претече и Крститеља Господњег. Литургију је служио протојереј – ставрофор Дражен Тупањанин уз саслужење свештенства, ђаконства и вјерног народа Требиња. Након прочитаног Јеванђеља, отац Дражен је изговорио бесједу у којој је између осталог навео значај Христовог оваплоћења, као начин нашега спасења и покајања о чему нам баш Свети Јован говори и проповиједа.

Након Светог причешћа, свештеници су преломили колаче свим данашњим свечарима, који су своју крсну славу започели евхаристијским сабрањем.

Теодор Симеуновић