Савиндан у Билећи

Саборни храм Светог Саве у Билећи, Општина Билећа, и СПКД „Просвјета“ Билећа  обиљежавају данас  своју крсну славу, првог српског Архиепископа и учитеља Светог Саву. Свету архијерејску литургију у храму Светог Саве служио је његово преосвештенство  епископ захумско – херцеговачки и приморски г. Димитрије уз саслужење епархијског свештенства.

Обиљежавање крсне славе  уприличено је  уз поштовање епидемиолошких мјера: традиционална литија није прошла улицама Билеће, није одржана традиционална Светосавска академија; ове године није организован пријем у Црквеном саборишту као ни свечани ручак  у Дому културе.

Светосавске свечаности својим наступом обогатили су чланови Удружења гуслара и епских пјесника „Војвода Влатко Вуковић“ и Удружења гуслара „Војвода Глигор Милићевић“.

Бесједа Еп. Димитрија

Бесједа о. Младена Чалије