Позив за упис на Академију СПЦ за уметност и консервацију

Академија Српске Православне Цркве за уметност и консервацију у Београду позива све заинтересоване да конкуришу за упис на основне академске студије, за академску 2021/22 годину.

Висока школа – Академија Српске Православне Цркве за уметности и консервацију је за двадесет осам година постојања изњедрила више од двије стотине дипломираних црквених умјетника, кojи су препознти и признати од стране Цркве. Један број њих су и прeдавачи у основним и средњим школама, као и на факултетима у оквиру основних и постдипломских студиjа умјeтнoсти. Дипломирани конзерватори рестауратори данас су руководиоци или чланови стручних тимoва у институцијама културе у Србији (Заводи за Заштиту Споменика Културе, Музеји, Галерије) и другимм земљама.

У наставку су детаљније нформације о самој академији и овогодишњем конкусу за упис:

Представник Епархије ЗХиП за културу и медије,
Бранислав Рајковић, ђакон