Божанствена литургија уз одар Епископа Атанасија

Послије одслуженог Јутрења и опијела упокојеном умировљеном Епископу Атанасију, пред требињским Саборним храмом, од 10.00 часова, служена је Божанствена литургија.

Сабрањем је началствовао Његово преосвештенство Митрополит дабро-босански Хризостом, уз саслужење више Епископа, који су саслуживали и током Јутрења са опијелом, а којима су се на Литургији придружили и Епископи пакрачко-славонски Јован и милешевски Атанасије. У Сабрању ЈЕ учествовало и бројно свештенство, монаштво и вјерни народ, међу којима и представници држава, градова и општина.

По читању еванђеоског зачала бесједио је Епископ зaпадноамерички Максим.

Пред крај Литургије, а пред полазак погребне поворке, над одром Епископа Атанасија говорили су:

високопреосвећени Митрополит Хризостом, који је прочитао и опроштајно слово Његове Светости Патријарха српског Порфирија:

преосвештени Епископ диселдорфски и њемачки Григорије,

отац Емануил Сарис,

у име свог вјерног народа Херцеговине, господин Милан Пешут,

уз поздраве и благодарење свима од стране Епископа захумско-херцеговачког и приморског Димитрија,

након чега је услиједила погребна поворка ка Манастиру Тврдош.

ФОТО ГАЛЕРИЈА РАДОВАНА ДАНГУБИЋА