Света Литургија и освећење иконостаса у Идбру

У селу Идбар, у подножју планине Прењ, у прву недјељу по Спасовдану народ се од давнина сабирао на службу Божију. У недјељу, 16. јуна ове године у овом сеоцету је било нарочито свечано. Трудом г. Предрага Јовановића који је израдио дрвени Иконостас завршена је обнова сеоске Капеле. Као и прије 21 годину, звона са ове богомоље су призвала вјерни народ из свих крајева наше и сусједних земаља на службу Божију…

Свету Литургију, којој је предходило освећење Иконостаса, служио је надлежни свештеник, о. Милан Бужанин. У току свете Литургије, пригодном бесједом вјерујућем народу се обратио свештеник Милан, који је похвалио бригу овог народа на очувању ове светиње од пропадања. Поред тога, нагласио је важност чувања вјековних огњишта и пружио подршку повратку и обнови запустјелих имања. Отац Милан је у својој бесједи посебно захвалио г. Предрагу Јовановићу на пруженој помоћи око изградње овог храма и израде Иконостаса, као и г. Момчилу Антићу који се брине и одржава ову Светињу. Након Св. Литургије сви присутни су свратили у кућу г. Момчила Антића гдје је припремљена трпеза љубави.