Света литургија Пређеосвећених дарова, опело и сахрана оцу Миленку у Требињу

У сриједу, прве седмице Великог поста, у требињском Храму Светог Преображења, у чијем наосу се налазио одар са тијелом новоупокојеног проте Миленка, служена је Света литургија Пређеосвећених дарова, којом је началствовао протопрезвитер – ставрофор Момчило Пејичић. По читању Светог еванђеља, бесједио је мостарски парох, протопрезвитер – ставрофор Радивоје Круљ.

Након Литургије, Његово преосвештенство, Епископ захумско-херцеговачки и приморски Димитрије предстојао је на опелу, заједно са свештенством, породицом упокојеног и вјерним народом.

Над одром новоупокојеног проте Миленка бесједио је, затим, протопрезвитер – ставрофор Благота Васиљевић.

Погребна поворка, упутила се потом од Саборног храма, требињским улицама, до гробља у Полицама, гдје су се од проте Миленка бесједама опростили: Епископ Димитрије, које прочитао и опроштајну бесједу Епископа диселдорфског и њемачког Григорија, затим мати Павла, игуманија Петропавловог манастира, гдје је посљедњих година покојни прота служио, и на крају, у име парохијана поличке парохије, посљедњи поздрав покојном проти упутио је Миленко Кукурић.

Представник Епархије ЗХиП за културу и медије,
Бранислав Рајковић, ђакон