Најава – Слава Саборне цркве Свете Тројице у Мостару

Саборна црква Свете Тројице у Мостару прославиће и ове године своју крсну славу Тројичиндан. На празник Педесетнице или Тројчиндан у недјељу, 23. јуна, у 8 и 30 ч., Свету архијерејску литургију служиће епископи аустралијско-новозеландски Иринеј, стробијски Давид, липљански Јован и домаћин епископ захумско-херцеговачки и приморски Григорије са свештенством. Овогодишњи кум славе је Драган Шкоро са породицом. На литургији ће појати мјешовити хор „Свети краљ Милутин“ из Београда који ће потом одржати концерту у порти Старе цркве у Мостару. Предвиђен је и пригодан културно-умјетнички програм те ручак и послужење за званице и народ.

Мостарски парох Радивоје Круљ позвао је вјернике да у што већем броју дођу на славу цркве.

„Позивам све да дођу да заједно учествујемо у литургијском сабрању и слави обнове храма и обнове Мостара“, казао је Круљ.

извор:Срна