Силазак Светог Духа на Апостоле – Слава Саборног храма у Мостару

Православни хришћани сабрани око Саборног храма Свете Тројице у Мостару прославили су Празник Силаска Светог Духа на Апостоле. Једнодушно окупљени у овој ‘горњој одаји’ над градом ‘испунише се сви Духа Светога’. Божанствену литургију служио је Епископ захумско-херцеговачки и приморски Господин Григорије, којем је, поред презвитера, ђакона и вјерног народа Мостара и Херцеговине, саслуживао и Епископ стобијски и мјестобљуститељ струмички Господин Давид, са ђаконом Јорданом Марковим, и вјерним народом Православне охридске архиепископије. У току Литургије, Епископ Григорије одликовао је напрсним крстом оца Зорана Илића, старјешину Храма Вазнесења Господњег у Невесињу.

Празнично славље, којем су уз многе званице присуствовали су и представници римокатоличке цркве и исламске заједнице у Мостару, увеличали су Црквени хор „Свети Јован Владимир“ из Београда, Етно група „Захумље“ из Требиња и КУД „Љубиње“ из Љубиња.

Бесједа Епископа Давида

Бесједа Епископа Григорија