Празник Силаска Светога Духа на Апостоле у Гацку

Празничним Вечерњем и петохљебницом у храму Свете Тројице почела је прослава овог великог празика. Празнично Вечерње служио је отац Велимир Ковач. Након Богослужења наши суграђани могли су да уживају у концерту етно групе Траг. Препуна сала имала је прилику да види прелијеп репертоар ових умјетника.

Светом Литургијом са почетком у 9 часова началствовао је Старјешина требињског саборног храма протојереј-ставрофор Стеван Ковачевић уз саслужење Протојереја-ставрофора Николе Јанковића, Протојереја-ставрофора Велимира Ковача, јереја Михајла Андрића, јереја Данила Дангубића, јереја Миодрага Вртикапе, двојице ђакона и бројног народа. Велики број вјерног народа причестио се Божанским Даровима, а потом је свечана литија прошла улицама града. У току литије, испред новог храма пререзан је славски колач.

На самом почетку културно-умјетничког програма свима присутнима се обратио начелник Општине господин Милан Радмиловић Богатим културно-умјетничким програмом у коме су учествовали: група Траг, хор при храму Свете Тројице, КУД Зеленгора, гуслар Срђан Авдаловић изворна група Гацко, настављено је славље сверадосног празника. На крају програма Општински функционери подјелили су општинска признања за 2013. годину. У сали за саборовање организован је свечани ручак за свечаре и госте.

Бесједа о. Николе Јанковића