Дођи, види и преобрази се – Недјеља правовјерја у Невесињу

Безброј је примјера сусрета нашег Господа са разним људима, у Јеванђељу.., и увијек је тај сусрет … био спасоносан, био преображавајући, био инспиративан. Сви људи, који су припремили били срце, и очистили, и пришли дубоким, чистим, искреним, срцем истинитим.., од Господа су примили исцјељење, од Господа су примили утјеху, од Господа су примили спасење, и њихов живот више никада није могао бити исти…

Овим ријечима, Епископ захумско-херцеговачки и приморски Димитрије, почео је своју бесједу упућену Цркви невесињској, након читања петог зачала Еванђеља по Јовану, на Светој архијерејској литургији, у Храму Светог Вазнесења Господњег.

У ову Недјељу, прву Поста, када прослављамо и побjеду праве вјере над кривовјерјем, Епископу Димитрију саслуживали су и пароси: невесињски и мостарски, ђакон, појци и вјерни народ Невесиња и околних крајева, чије одговарање је предводио црквени хор „Краљ Милутин“.

Представник Епархије ЗХиП за културу и медије,
Бранислав Рајковић, ђакон