Пред дрветом крста – Крстопоклона Недјеља у Мркоњићима

У новосаграђеном Метоху Петропавловог манастира у Мркоњићима, насталом око дрвета, куће и цркве Светог Василија Тврдошког и Острошког, у Недјељу Крстопоклону – трећу Великог Поста, вјерни су се сабрали на Божанственом благодарењу. Сабрањем је началствовао Епископ захумско-херцеговачки и приморски Димитрије, у саслужење свештенства, монаштва ове Свештене обитељи, као и хришћана Требиња и Поповог Поља.

Освећујући изнова васколики простор и вријеме, Црква Божија, сабрана овим поводом на овом мјесту, осветила је и звоно, које ће позивати вјерне и подсјећати их на служење Богу.

По читању овонедјељног еванђеоског зачала, Епископ Димитрије бесједио је о Крсту и његовом значењу у нашем животу,

а по освећењу звона, отпуштајући вјерне у миру, нарочито се захвалио свима који помажу изградњу овог духовног центра, у којем ће се ускоро настанити сестринство игуманије Павле, чија срца звоне Љубављу Божијом.

Представник Епархије ЗХиП за културу и медије,
Бранислав Рајковић, ђакон