Субота праведног Лазара – Света архијерејска литургија у Суторини

Радосни Празник васкрсења праведног Лазара, у Суторини је прослављен Светим архијерејским сабрањем дјеце, међу народом Божијим и свештенством Епархије захумско-херцеговачке и приморске и Митрополије црногорско-приморске. Овим Сабрањем началствовао је Епископ захумско-херцеговачки и приморски Димитрије, уз учешће и градоначелника Херцег Новог.

Празнична литургија служена је пред вратима Храма Светог Преображења Господњег, који се ових дана интензивно обнавља, а по читању празничног зачала Еванђеља по Јовану, бесједио је Епископ Димитрије, који је говорећи о значају данашњег празничнoг догађаја, позвао и на заједничко прослављање сутрашњег Празника Христовог уласка у Јерусалим, наглашавајући значај заједнице и спасења кроз њу у сваком дану нашег живота.

Представник Епархије ЗХиП за културу и медије,
Бранислав Рајковић, ђакон