Видовдан слава ВРС у Билећкој касарни

У Билећкој касарни и ове године свечано је прослављена слава ВРС. Светом литургијом началствовао је ректор Богословије Светог Петра Дабробосанског у Фочи-архимандрит Лазар Лазаревић, уз саслужење свештеника: протојереја-ставрофора Драга Цвијановића, јереја Данила Бора, јереја Миодрага Вртикапе и јереја Синише Шаренца. Учешће у Светој Литургији и свечаности узео је велики број званица из политичког, културног и привредног живота Источне Херцеговине. Учешће у слављу узели су: начелници опшина Невесиње, господин Момчило Шиљеговић, и Билећа господин Миљан Алексић, предсједник Скупштине града Требиње Слободан Пртило, бивши начелници Билеће, пензионосани официри и војници ВРС, представници Борачке организације, породице погинулих бораца и представници многих других институција из Источне Херцеговине.

У бесједи послије светог Јеванђеља архимандрит Лазар је истакао важност опредјељења косовских јунака и Светог Кнеза Лазара за царство небеско, али и важност касарне у Билећи која увијек на различите начине помаже свој народ у Херцеговини. Послије Свете литургије, одржан је помен за све страдале српске војнике од Косова до данашњих дана и пререзан је славски колач. У војничкој кантини припремљена је трпеза љубави за све присутне. Комадант касарне мајор Душан Лужаић захвалио се свима који су дошли на славу и пожелио да увијек будемо спремни једни другима да помогнемо када то затреба.