„Осана!“ у требињској Цркви – Света архијерејска литургија на Цвијети

Радујте се свагда у Господу, и опет велим: радујте се! … Господ је близу! (Флп 4, 4-5)

На Празник Уласка Господа Исуса Хриса у Јерусалим – Недјељу палми – Цвјетну Недјељу, Црква требињска сабрала се међу палмама, дрвећем и цвијећем, у порти свог Саборног храма.

На овом Сабрању предстојао је Епископ захумско-херцеговачки и приморски Димитрије, са требињским свештенством, који је, по читању празничних зачала из Посанице Апостола Павла Филипљанима и из Еванђеља о Јовану, у својој бесједи указао на значај овог Празника.

А, након Божанственог благогодарења са усклицима: Осана! Благословен који долази у име Господње! и хвале, која је овом приликом Господу нарочито упућена из уста присутне дјеце и одојчади, вјерни су заједничарили и у наставку Свете литургије.

Представник Епархије ЗХиП за култуту и медије,
Бранислав Рајковић, ђакон