Цвијети у Мостару

У храму Рођења Пресвете Богородице у Мостару, на празник Цвијети служена је Света Литургија.

Све је било окупано празничном радошћу, сунцем, дјечијим осмјесима и пјесмом украшеном звуком звончића. Осврнувши се на прочитано Јеванђеље, отац Душко Којић нас је подсјетио на најважнију хришћанску дужност – да волимо и да се радујемо рекавши: „Свако јутро кад устанемо, треба да се опредијелимо да ли смо за Живот или за смрт. Ако смо се опредијелили за Живот, онда смо за Господа; ако смо се опредијелили за Живот, ми ћемо да се радујемо Животу и свједочићемо то сваким својим кораком. Из храма треба да одемо свједочећи Радост… Цвијети се прослављају у прољеће, кад све цвјета, кад се све буди, кад се отварају пупољци – кад све свједочи да је створено за живот. Тако треба да и ми попут те природе душу своју окренемо ка Господу и да радосно дочекамо Васкрсење Христово. Треба да свједочимо Живот тако што ћемо да љубимо једни друге, да пазимо једни друге, да волимо једни друге, да оправдавамо једни друге –а не да осуђујемо једни друге “

Причестивши се Светим тајнама, присутни вјерници су остали да заједничаре у порти Храма уз шољу кафе и разговора, свједочећи Живот.

Тијана Башић