Велики петак и Велика субота у требињској Цркви

Богослужењима Великог петка и Велике суботе и Црква сабрана у требињском Саборном храму изнова је проживјела страдање Христово, Његово скидање са крста и полагање у гроб, да би била обасјана и анђеоском свјетлошћу и утјешена анђеоским ријечима: Не бојте се … јер устаде као што је казао!

Након Царских часова на Велики петак, служено је Вечерње богослужење, са изношењем плаштанице.

Почетком новог богослужбеног дана, служено је Јутрење Велике суботе, са статијама, при чему се бесједећи вјернима обратио отац Дражен Тупањанин.

Вечерњом литургијом Светог Василија Великог началствовао је протопрезвитер – ставрофор Борис Бандука, уз саслужење требињског свештенства и вјерног народа, указујући у својој бесједи на значај Празника, позивајући вјерне и на предстојећу Пасхалну литургију, која ће у овом храму бити служена у наставку Јутарње службе, која почиње у 5.00 часова, на сам дан Дан Васкрсења Христовог.

Представник Епархије ЗХиП за културу и медије,
Бранислав Рајковић, ђакон