Побожно весеље Цркве требињске – Пасхално јутрење и литургија у требињском Саборном храму

Дођите на нови род Винограда, на побожно весеље, посебан је дан Васкрсења; уђимо у заједницу Царства Христова, појући му као Богу у вијекове!

Подсјећајући се ових ријечи осме пјесме пасхалног канона и током богослужења и у посланици Његове Светости патријарха Порфирија, која је овом приликом прочитана вјернима, Црква требињска сабрала се управо на побожном пасхалном весељу, прослављајући посебни Дан Васкрсења, појући Богу.

Пасхално јутрење у требињском саборном храму служено је од пет часова ујутро, а у наставку, у порти овог храма служена је Света пасхална литургија, на којој је предстојао старјешина ове цркве, протопрезвитер – ставрофор Младен Жуловић, уз саслужење презвитера, ђакона, појаца, чтечева и вјерног народа ове Зејденице.

Христос васкрсе – заиста васкрсе!

Представник Епархије ЗХиП за културу и медије,
Бранислав Рајковић, ђакон