Васкршња Радост у Мостару

Данас се сва твар весели и радује јер Христос Васкрсе и ад се уништи.“

„У хришћанском животу нема ништа аутоматски, нема ништа магијски, него је увијек човјек, његово срце, његова слобода – а на другој страни је васкрсли Христос који даје своју благодат, али ономе који хоће и који се труди!“ (владика Димитрије, o Васкрсу у  Мостару, 2021)

На празник Васкрсења Христовог у Старој цркви у Мостару са почетком у 5.30ч служено је Пасхално јутрење са Светом Литургијом у наставку.
На овом Сабрању предстојао је Епископ захумско-херцеговачки и приморски Димитријеа саслуживали су отац Радивоје Круљ, отац Душко Којић и ђакон Павле Ратковић – скупа са својим вјерним народом. На овај Празник над празницима владика Димитрије рукопроизвео је вјероучитеља Његоша Вељанчића у чин чтеца. Сабрани народ се причестио Светим тајнама, те заблагодарио Господу свједочећи истинску радост најљепшим ријечима у којима је садржан сав смисао наше вјере: Христос васкрсе – Ваистину васкрсе!