Слава Храма у Засаду

У недјељу 7. јула, на малом херцеговачком гробљу требињског насеља Засад, народ се окупио да прослави славу Храма: Рођење Светог Јована Крститеља. Свету Литургију служио је  отац Стеван Вукић парох у Гроцкој у Србији,   уз саслужење свештеника Николе Јанковића и Александра Илића. Послије Св. Литургије услиједила је Литија до темеља старог храма, гдје је одслужен помен свима који су сахрањени на овом гробљу. Затим се пред Храмом преломио славски колач, а добри домаћини приредили су трпезу љубави за све присутне. Вјерном народу бесједио је о. Стеван Вукић.

Тонски запис бесједе: