Поклоничко путовање мостарских школараца у Острог и Ждребаоник

Mостарски основци и средњошколци посјетили су православне светиње у Црној Гори, у оквиру традиционалног поклоничког путовања ђака на крају школске године, уз вођу пута јереја Марка Гојачића и вјероучитељицу Зорицу Гојачић. Прво су посјетили највећу православну светињу у овим крајевима, манастир Острог, поклонивши се моштима великог острошког и тврдошког чудотворца светог Василија и цјеливајући мошти светог мученика Станка. На њихову радост, пут од Доњег манстира ка црквици Светог мученика Станка и Горњем манастиру прешли су пјешачећи, након чега је уследило двочасовно задржавање. Пут нас је даље повео у сусједни Даниловград, у манастир Ждребаоник. Цјеливање моштију славног српског архиепископа, наследника светог Саве, светог Арсенија Сремца и љубазан дочек монахиња ове светиње благословили су дјечији повратак у Мостар, пун утисака и духовног окрепљења.