Свијетли уторак у Бијелом Пољу

“Ово је дан који створи Господ, радујмо се и веселимо се у њему.”

Христос васкрсе и радост донесе и обасја ове дане радошћу и љубављу Божијом!

На Свијетли уторак служена је Божанствена Литургија у храму Вазнесења Господњег у Бијелом Пољу. На овом Сабрању предстојао је Епископ захумско-херцеговачки и приморски Димитрије. Саслуживали су још: протојереј – ставрофор Радивоје Круљ, протојереј Небојша Радић, те јереји Бранимир Боровчанин и Душко Којић.

„Увијек треба изнова да се отварамо за милост Божју, за вјеру и да обнављамо вјеру, јер је она жива заједница са Живим Богом. Вјера је чудесно стање и чудесан дар – јер иште нашу слободу. Од Бога је благодат, а од нас је труд да то спознамо. Вјера се доказује дејством Духа Светог у чистом срцу човјечијем. Тако и ми треба да се трудимо да увијек имамо чисто срце и онда ће оно чудо Васкрсења и Радости увијек бити наше лично чудо. Ми имамо тај дар да кроз вјеру читав наш живот доживимо као историју нашег спасења.“

(из бјеседе владике Димитрија)