Светост – требињска сесија Скупа „Свети Василије Острошки – 350 година од престављења“

Посљедња сесија, под називом Светост, Међународног научног скупа Свети Василије Острошки – 350 година од престављења, одржана је у Културном центру у Требињу.

Након поздравног обраћања Епископа захумско-херцеговачког и приморског Димитрија, говорили су: Академик проф. др Јован Делић, САНУ, Београд: Свети Василије у пјесмама Матије Бећковића и Рајка Петровог Нога, мр Жељко Вујадиновић, АНУРС Бања Лука: Св. Василије Острошки у свом и нашем времену, доц. др Душан Крцуновић, Филозофски факултет Никшић: Св. Василије Острошки: Светост, вјерска свијест и јавно мјење, протојереј – ставрофор Слободан Бобан Јокић: Епархија будимљанско-никшићка Никшић: Саборни храм Св. Василија у Никшићу (1900-2021).

Овом сесијом, поводом овог значајног јубилеја, завршен је дводневни Међународни скуп, одржан о Острогу, Никшићу и Требињу, а у склопу Дана Светог Василија, на сам Спомен овог Тврдошког и Острошког чудотворца, служиће се Света архијерејска литургија у Метоху Петропавловог манастира у Мркоњићима.

Представник Епархије ЗХиП за културу и медије,
Бранислав Рајковић, ђакон