Свети Апостоли Петар и Павле у Глушцима

Мало село Глушци надомак Метковића окупило је данас велики број вјрника, који су дошли да прославе храмовну славу овог мјеста. Светом Литургијом коју је служио јереј Данило Боро, парох чапљински уз саслужење пароха метковачког Бориса Чоловића почело је прослављање ових великих угодника Божијих, на којима почивају темељи цркве. У току Литургије о. Данило је у пригодној бесједи упознао вјернике са значајем Св. Апостола за цркву Божију. Овом дивном сабрању иако са далеког пута придружио се и о. Горан Спаић, парох Дубровачки, који је у овој години прије свога одласка на другу парохију у далеку Енглеску из љубави према нама, посјетио нашу парохију и у Метковићу и на Кременој. Он је поред парохије у Дубровнику седам година опслуживао Метковачку парохију и заједно са нашим вјерницима трудио се да обнови храмове који су били девастирани или минирани. Нека га благослов Божији прати на сваком његовом путу! На нашу славу дошли су и представници новоизабране градске власти града Метковића.

Послије Литургије и литије око храма пререзан је славки колач, након чега је присутне поздравио о. Борис и захвалио се свима који су дошли да заједно прославимо Свете Апостоле.

У порти цркве одржан је пригодан културно умјетнички програм који су припремили чланови наше фолклорне секције.

Славље је након тога настављено у парохијском дому, трпезом љубави коју су нам припремили мјештани села.