Недјеља Мироносица у требињској Цркви

У Недјељу Мироносица у требињској Цркви, сабраној у Храму Преображења Господњег, на Светој литургији началствовао је презвитер Милан Стањевић уз саслужење требињског свештенства, у Христу ђаконства, појаца, чтечева и вјерног народа.

Први пут под вођством новог диригента Милисава Сукоњице, одговарање вјерних на Литургији предводио је Хор „Свети Василије Тврдошки и Острошки“, који при требињском Саборном храму дјелује више деценија, а који је овим поводом, у прву Недјељу по Спомену Светог Василија прославио своју Славу.

По читању недјељног зачала из Еванђеља по Марку, бесједио је отац Милан Стањевић, а отпуштајући вјерне у миру, наглашавајући значај требињског хора и честитајући Славу обратио се отац Младен Жуловић, старјешина Саборног храма.
Представник Епархије ЗХиП за културу и медије,
Бранислав Рајковић, ђакон