Хоћеш ли здрав да будеш? – Недјеља раслабљеног и Архијерејска литургија у Билећи

У Недјељу четврту по Васкрсењу Господњем – Недјељу раслабљеног, Сабрањем вјерних у билећком Храму Светог Саве, началствовао је Епископ захумско-херцеговачки и приморски Димитрије, уз саслужење старјешине овог Храма, протопрезвитера – ставрофора Небојше Коловића, ђакона, појаца, чтечева и вјерног народа овог краја.

По читању четрнаестог зачала Еванђеља по Јовану, које говори о чудесном исцјељењу болесног у бањи Витезди, Епископ Димитрије говорио је о катихетском значају недјеља по Пасхи али и о њиховом значају у животу свих нас и о призивању овог јеванђеоског догађаја у живот сваког хришћанина, којег Господ пита: Хоћеш ли здрав да будеш?

Представник Епархије ЗХиП за културу и медије,
Бранислав Рајковић, ђакон