Спасовдан у Невесињу

Невесиње, Жича, Милешева и многе друге светиње данас су биле у епицентру православног свијета. Разлог за то јесте велики православни празник Вазнесења Христовог коме је посвећен невесињски Саборни храм.

Божанственом Литургијом начелствовао је епископ ЗХиП Г. Димитрије уз саслужење бројног свештенства и вјерног народа. Преосвећени епископ је честитао празник свим житељима Невесиња поручивши им да живе у љубави, слози и другим хришћанским врлинама. Владика је цитатом Светог апостола Павла скренуо пажњу на дарове Духа Светога којима смо обдарени и да исте требамо умножавати.

Улицама града прошла је и свечана литија, а да све буде како треба побринула се наша дивна омладина која је игром и пјесмом учинила да се својим домовима вратимо радосни и задовољни.  Овогодишњи Спасовдан је посебно значајан јер је послије много година наш храм заблистао у пуном сјају захваљујући добровољним прилозима Невесињаца из свих крајева свијета.