Освећење храма Преноса моштију Светога оца Николаја у Тодорићима

У недјељу Св. Отаца Првог васељенског сабора билећки крај и вјерно стадо бјеше благословено архипастирском посјетом епископа Димитрија.

Угаони камен нашега темеља јесте Господ Исус Христос и у славу Његову, вјерни поријеклом из села Тодорићи сазидаше храм. Узидаше и уградише себе, а посветише га Св. Николају Мирликијском.

Епископ Димитрије, осветивши храм и благословивши народ и крај,  у бесједи је позвао народ на љубавну и крсноваскрсну жртву грађења, како храма тако и живих душа које се Богу моле, поручујући да без изузетка треба да волимо своје ближње и да као хришћани будемо свјетлост свијету освједочени својим дјелима јер тиме ће Господ да нас препозна као своје, и тако ћемо да заслужимо своје мјесто у Царству Небеском, које је већ сада и овдје.

Радост празника је увећана крштењем трију дјевојчица Данице, Ленке и Данице.

Након освећења, сабрани народ је наставио да се у радости дружи уз трпезу љубави. Домаћини су биле породице тодорићког краја.