Тројичиндан у Кутима

У селу Кути на ободу Дабарског и Фатничког поља, и ове године свечано је прослављена слава храма и овога билећког села. Мјештани овога херцеговачког села, одувијек поносни на ову светињу, сабрали су се у великом броју да прославе своју славу Силазак Светог Духа на апостоле – Тројичиндан

Након Свете Литургије, коју је служио јереј Александар Грчић, и литије око храма  преломљен је славски колач  и освештано славско жито. Све присутне поздравио је предсједник Црквеног одбора, господин Чедомир Шаренац.

Услиједио је културно – умјетнички програм чији је носилац било културно – умјетничко друштво „Војвода Глигор Милићевић“ из Билеће, као и народни гуслар Ристо Лечић након кога су присутни подијелили трпезу љубави коју је за све присутне припремило братсво Радовића.