Видовдан на Клобуку

Литургијско сабрање и овога Видовдана окупило је вјернике Црне Горе и Херцеговине. Заједништво братске љубави некада у борбеном јуначком сабрању, а данас Богу хвала литургијском заједништву, љубави и благостању.

Одслужили смо помен нашој страдалој браћи на овоме бојном пољу. Њихове мученичке кости похрањене су у спомен капели Св. Великомученика Димитрија на Клобуку.

На нашу велику радост овај велики дан Видовдан увеличали су градоначелник града Никшића господин Марко Ковачевић и градоначелник Требиња господин Мирко Ћурић.

Св.Божанствену Литургију служио је свештеник Петар Крговић из епархије Будимљанско-никшићке и свештеник Мирослав Ратковић, који се пригодном бесједом обратио вјерном народу.

Након бесједе,  уз културно умјетнички програм,  присјетили смо се те давне 1915. године, када су пострадали ови свети мученици, њих 162 борца из Црне Горе и Херцеговине.