Ивањдан у требињском Саборном храму

Евхаристијским сабрањем у требињском Саборном храму Светог Преображења Господњег, свечано је прослављен празник Рођења Светог Претече и Крститеља Господњег Јована. Светим Евхаристијским сабрањем  предстојао је гатачки парох јереј Александар Гајић уз саслужење братства Саборног храма, и молитвеног учешћа вјерног народа.

Након читања зачала из Светог Јеванђеља о чудесном зачећу и рођењу Светог Јована Претече и Крститеља Господњег од благочестивих родитеља Светих Захарија и Јелисавете сабранима се ријечима празничне бесједе обратио началствујући о. Александар.

Говорећи о данашњем великом празнику о. Александар је подсјетио на благовјештење Анђела Господњег Захарију, да ће Јелисавета у поодмаклим годинама родити сина који ће припремити пут Господњи.

Велики број вјерника, а нарочито дјеце причестио се Животворним Тајнама Христовим.

Милош Бјелица, чтец