Посјета представника ОШ ,,Вук Караџић” Петропавловом манастиру

Идући у сусрет празнику Светих апостола Петра и Павла, педагогица Маја Маловрх и вјероучитељице Жанела Пажин и Миља Тупањанин су у име руководства и колектива ЈУ ОШ ,, Вук Караџић” сестринству Петропавловог манастира уручиле пригодне поклоне. Веза између манастира и наше школе је давно успостављена и брижљиво његована више од двије деценије. Наиме, сестре су дуги низ година биле вјероучитељице у нашој подручној школи у Петропавловом Пољу. Осим тога, у свом манастиру често су организовале разне ваннаставне активности за наше ученике и на тај начин помагале у образовно-педагошком раду. Кроз многе радионице, који нису биле искључиво вјерског карактера, културне саджаје и спортске манифестације знатно су оплемениле дјетињство и младост многим генерацијаме те руралне средине, што је нарочито било драгоцјено у послијератном периоду. Званичну посјету манастиру осим за манастирску, школа практикује и за школску славу, односно Светог Саву.