Петровдан на Борцима

На празник Светих апостола Петра и Павла 12. јула 2021. године на Борцима прослављена је храмовна слава. Истоимени храм је такође посвећен и невино пострадалој дјеци Петру и Павлу Голубовић, који су 1992. године са својим родитељима мучки убијени.

Мноштво народа родом са Борака сабрало се на Свету Литургију коју је служио протојереј-ставрофор Милан Бужанин, парох требињски уз саслужење јереја Дејана Грчића, пароха коњичког. Након прочитане јеванђелске перикопе, отац Милан обратио се вјерном народу напомињући да не заборављају своја вијековна огњишта, гробове предака и  жртву коју су поднијели  зарад имена Христовог.

Након Свете Литургије и ломљења славског колача, вјерни народ окупио се око славске трпезе испред храма, кују је припремио кум славе Владимир Сарић са својом породицом.