Павловдан у селу Опличићи

На празник Сабора Светих дванаест апостола-Павловдан служена је Света Литургија у селу Опличићи. Литургију поводом славе овог храма служио је протојереј Небојша Радић уз саслужење јереја Душка Којића и уз присуство вјерника овога краја. По читању јеванђеља присутнима се обратио јереј Душко поучивши вјерне о значају које имају апостоли Петар и Павле и о томе колико се на примјерима њихових живота, али и живота осталих апостола и ми можемо научити љубави, вјери и трпљењу. Након одлужене литургије мјештани и домаћини припремили су послужење за све присутне.

Такође, прикупљена су одређена средства за наставак обнове овог храма, који ће уз помоћ Божију и молитву Светих Апостола ускоро засијати пуним сјајем и бити на радост како житељима Опличића, тако и онима у расејању.

Милош Јањић