Слава Храма Светих апостола Петра и Павла у Запланику

У недељу по Петровдану свечано је обиљежена крсна слава храма у Запланику. Мјештани села и околине су се молитвено окупили око својих храмова у част крсне славе Светих апостола Петра и Павла.

Поменути храм девастиран током претходних ратних година, у великој мјери је обновљен, а уз њега се налазе и темељи храма Светог Пантелејмона.

Славски обред као што и приличи почео је светом литургијом, а након ломљења славског колача завршио се послужењем у порти храма и пригодним програмом.

Вриједи истаћи труд и залагање мјештана који су обновили и обнављају храм и порту несебичним сталним залагањем, са увијек новим и радосним приступом. Непоколебљива одлука да се све некад порушене светиње обнове је стални покретач ових искрено марљивих људи. И сваким даном их је све више, јер „ Господ прегаоцу махове даје“. Обновљени храм тако обнавља нас, и пропућује све у миру путу ка увијек радосном Царству Небеском.