Имакуле Илибагиза посјетила манастире Петропавлово и Дужи

Имакуле Илибагиза, жена која је је преживјела стравичан злочин 1994. год. у Руанди и о томе написала свјетски познату књигу ,, Остављена да свједочи“ (LEFT TO TELL), посјетила је наш град и Епархију.

Синоћ је на промоцији своје књиге у Музеју Херцеговине као најјачи утисак из периода тромјесечног скривања, суочавања са страхом за сопствени живот и туге због побијене породице издвојила тренутак кад је схватила да је Бог надахнуо њено срце да се моли, разумије Свето писмо и опрости својим мучитељима.

Својом причом инспирише људе широм свијета да се изборе са бијесом, мржњом и злопамћењем и крену путем љубави и праштања. Желећи да се помоли у хришћанској светињи данас је посјетила наше манастире Петропавлово и Дужи. Након разговора о духовном искуству са мати Павлом и монахињама обећала је да ће на јесен поново доћи.