Епископ Силуан у Цркви требињској: Преокупирани Богом – неокупирани злом!

Ми не смемо окупирати себе, и ипак знајући да постоји зло – демон, који напада човека, не смемо да окупирамо свој живот тим мислима о њему, него треба да га терамо од себе молитвом, крстом, животом у Христу, покајним, и Светим Тајнама Цркве Христове…

У Недјељу пету по Педесетници, на Божанственом сабрању Цркве требињске, предстојао је, Његово преосвештенство Епископ аустралијско-новозеландски Силуан, тумачећи и овонедјељно Зачало Еванђеља по Матеју.
Епископу Силуану, у требињском Саборном храму, уз вјерни народ Требиња и околних крајева, саслуживало је требињско свештенство, као и свештеници: протопрезвитер – ставрофор Зоран Илић – старјешина Храма Рођења Пресвете Богородице у Вуперталу, протопрезвитер Ненад Јездић – парох ваљевски и презвитер Вук Милишић – старјешина Храма Светог Саве у Ванкуверу.

Током своје посјете Епископији захумско-херцеговачкој и приморској, Епископ Силуан, заједно са Епископом Јованом пакрачко-славонским, посјетио је и Манастир Тврдош, гдје су се заједно смоменули Епископа Атанасија, одлуживши Помен на његовом гробу.

Представник Епископије ЗХиП за културу и медије,
Бранислав Рајковић, ђакон