Слава храма у селу Пољице

Мјесто пусто, а пуно живота, мјесто камена, а благих срдаца људских, село Пољице надомак Требиња, у близини Петропавлова манастира. Евхаристијски је прослављена слава Светог Пророка Илије, преломљен славски колач и заблагодарено Христу Животодавцу који сабра мјештане села са свих страна, уз служење пароха Милана Бужанина, а велику част, радост и благослов нам је донио и отац Жељко Јевђенић који је осветио и преломио славски колач.

По завршетку службе Божије настављено је дружење у парохијском дому и обиљежавање овог Илинданског сабора у Пољицу. Kако рече отац Милан у својој бесједи Да се радујемо и веселимо и да будемо поносни на ово село, свети Храм и наше претке који овдје почивају, молитвама Светог пророка Илије чијим се молитвама излива огањ Љубави Христове!

студент ПБФ
Марко Вучинић