Слава храма Светог пророка Илије у Удрежњу код Невесиња

Светом литургијом, славским обредом и народним саборовањем Црква светог пророка Илије на Удрежњу прославила је крсну славу. Славским свечаностима присуствовао је велики број вјерника који корјене вуку из овог слободарског невесињског села. На Удрежње су дошли и гости из Србије, представници Удружења Невесињаца из Београда, општине Невесиње и Општинске борачке организације.

Светом литургијом началствовао је свештеник Милан Унковић из Лас Вегаса уз саслужење мјесног пароха Младена Чалије. Није изостала ни традиционална лицитација за црквени барјак. На литургији одговарање је предводио црквени хор „Краљ Милутин“.

У пригодном културно – умјетничком програму наступили су чланови КУД-а „Невесиње“, етно група „Симонида“ и гуслари Жарко Иванишевић и Митар Вишњић.

Извор: Радио Невесиње

фото: Младен Вујадиновић