Архијерејска литургија и храмовна слава у Изгорима

У селу Изгорима, на обронцима Волујака, на празник Св. Илије, служена је Света архијерејска литургија и одржан традиционални народни сабор. Свету литургију је служио епископ ЗХиП Г. Димитрије уз саслужење игумана ман. Завале јеромонаха Василија (Копитића) и игумана манастира Св. Петра Зимоњића у Данићима јеромонаха Павла (Јанковића), локалног пароха Велимира Ковача и ђакона Александра Црногорца. На Св. Литургији пјевао је хор Св. Јелене Анжујске из Гацка уз присуство великог броја вјерника.

Поред малобројних мјештана, који сада живе у Изгорима, на овом народном сабрању окупили су се многи који су поријеклом из овог краја и гости са разних страна. Након прочитаног јеванђеља, епископ Димитрије је присутне поучио пастирском бесједом, а након резања славског колача, надлежни парох Велимир Ковач, се захвалио свима који су помогли изградњу дома који се гради код овог храма.

Бесједа Еп. Димитрија

Празнична ријеч Еп. Димитрија