Црква у Букурићима прославила крсну славу

Црква преподобне Марије Магдалине у Букурићима прославила је данас крсну славу.

Свету литургију служио је епископ захумско-херцеговачки и приморски Димитрије са свештенством Епархије. Након свечане литије обављен је славски обред и одржане пригодне здравице.

Нека је благословен овај дан у који смо се сабрали да да служимо овој дивној светитељки Господњој ‒ рекао је Димитрије истакавши да је вјерно срце Марије Магдалине било прво које примило вијест о васкрсењу Христовом. Он је рекао да је поносан што постоји храм у Букурићима, једини у Епархији посвећен овој светитељки која сведочи о љубави Божијој.

У нашим животима треба да се фокусирамо на поштење, честитост, вјерност и љубав и то ће нам се увијек вратити са радошћу и благословом у породици ‒ поручио је Димитрије,додајући да је у људској природи врлина, а не гријех.

Честитке вјерницима упутили су кум славе Немања Ђурасовић, начелник општине Миленко Авдаловић и Обрад Шкипина из Удрежња.У име домаћина госте је поздравио Миљан Ђурасовић.

Дружење мјештана и гостију настављено је уз трпезу љубави и пријатељске разговоре.

Извор: Радио Невесиње

фото: Младен Вујадиновић