Илиндан на Јасењанима

„Анђео у тијелу, темељ пророка, други претеча доласка Христовог, Илија славни…“ послављен је у селу Горњи Јасењани код Мостара Евхаристијским сабрањем православних хришћана по презимену Рајковића и њихових сродника, пријатеља и сусједа из овог и околних крајева.

Подражавајући и подсјећајући на праксу древних хришћана, који су се богослужећи сабирали на гробовима мученика, високопреподобни ахимандрит Данило, игуман Манастира Житомислића, началствовао је Евхаристијским сабрањем на мјесном гробљу при Параклису Светог пророка Илије, уз саслужење надлежног пароха презвитера Небојше Радића, ђакона Бранислава Рајковића и сабраног вјерног народа Божијег. Након Храмовне трпезе, вјерни су се окупили и око трпезе на недавно, првом након рата, обновљеном огњишту Рајковића.

Учествујући у прослави житеља овог мјеста и занимајући се за њихово страдање, овом приликом Јасењане је посјетила и екипа документарног програма Радио телевизије Републике Српске, предвођена новинарком Миром Лолић Мочевић.