Света Архијерејска Литургија у селу Рђуси код Љубиња

На Илиндан у селу Рђуси код Љубиња служена је Света Архијерејска Литургија и освештан новообновљени храм.  У својој бесједи Епископ Григорије је позвао на праштање и саборност и поручио присутним вјерницима да не буду људи подјела, да стоје право и да буду разумни и срчани.

„У нашем времену, у нашем малом народу, постоји подјела на партијаше, на партизанску и четничку дјецу, подјела на Љубињце, Требињце, Невесињце, а само је луд човјек за подјеле и свађе, само је безумник испуњен мржњом и завишћу, док у разумнога тога нема“, рекао је владика Григорије.

Позивајући на љубав која, како каже, све трпи, све подноси и све милује јер у себи има милост Божију, владика је истакао да сви треба да се угледају на вјернике Рђуса који граде и обнављају храмове.