Света Архијерејска литургија у селу Бијела код Коњица

У недјељу 8. августа, у селу Бијела код Коњица у храму Свете великомученице Недеље, служена је Света Архијерејска литургија којом је предстојао Епископ захумско – херцеговачки и приморски Димитрије, уз саслужење коњичког пароха јереја Дејана Грчића, протојереја Лазара Манигоде и ђакона Александра Црногорца.

У беседи послије прочитаног Светог  Јеванђеља коју прилажемо у наставку бесједио је о. Лазар.

Након заједничарења у Животворним Тајнама Христовим и литургијског позива окупљенима да „у миру изиђу“ носећи благослов Свете Евхаристије својим домовима, Епископ је благословио и трпезу љубави. Причестивши се претходно, у храму, Хлебом Небеским и заблагодаривши на Небеским Даровима, сви сабрани су затим окусили и од дарова и плодова земље, скромно али са љубављу припремљених, благодарећи прво Господу, а потом и једни другима „због свега и на свему.“

Милош Бјелица, чтец