Илиндан у Наданићима

Веома празнично је било у Наданићима крај Гацка, на празник Светог Илије Тесвићанина ове 2013. године. Традиционални, вишедеценијски сабор израстао је у озбиљну црквено-народну манифестацију. Као и обично у Наданићима за Илиндан све почиње Светом Службом. Светом Архијерејском Литургијом ове године началствовао је Преосвештени Владика Aтанасије (Јевтић) уз саслужење Игумана голијског манастира архимандрита Данила (Трпчевског), пароха наданићког јереја Данила Дангубића, јерођакона тврдошког Порфирија, ђакона Јакше Окиљевића и многобројног вјерног народа.

Преосвешртени владика се окупљенима обратио надахнутом бесједом. Након Божанствене службе и трократног литијског опхода храма пререзан је славски колач, а имали смо прилику да чујемо и бројне незаобилазне гатачке здравице. Послије свечаног ручка у порти храма отпочео је културно-умјетнички и спортски програм са традиционалним надметањима.

Овогодишњу прославу освјежила је посјета културно-умјетничких друштава из Србије. Они се тренутно налазе у посјети нашем граду и светињама ових крајева.

Бесједе Еп. Aтанасија у Наданићима