Свечано прослављена слава храма у Главској

У најјужнијем селу Републике Српске свечано је прослављена храмовна слава Пренос моштију Светог Архиђакона Стефана. Уз присуство више вјерника из села и околине, свету литургију служио је протојереј-ставрофор Милан Бужанин уз саслужење пароха Александра Илића.

Поменути храм, као и сеоско гробље, током претходног грађанског рата потпуно су разорени, да би попут свог заштитника Светог Архиђакона Стефана, Првомученика, поново засијао у сјају Божије милости и давања.

Живот и молитва у овом селу надомак мора, неколико стотина метара од саме обале, чине привилегију одабранима који су остали ту да живе, али и радост свима који долазе и враћају се родном мјесту.

Љепоту празника увеличало је и крштење дјечака Слободана Милишића, али и велико присуство дјеце потомака из овог села.

Александар Илић