Семинар за стручно усавршавање вјероучитеља у Требињу

У организацији Катихетског одбора СПЦ у БиХ и Епархије ЗХиП, у  петак 27. августа 2021. године, у Епархијском дому у Требињу одржано је стручно усавршавање за вјероучитеље са подручја Епархије ЗХиП. На самом почетку семинара присутне је поздравио Епископ ЗХиП г. Димитрије, који је нагласио: “ За вјеронауку и преношење искуства вјере младим људима, врло је важно да као што је Бог дао нама људима простора у овом животу и у Царству небеском, тако да и ми дамо тој дјеци простора у срцима својим и прихватимо их таквим какви јесу, те да ће плод те љубави процвјетати кад тад у њиховом животу.“

Предавачи на семинару били су:

– проф. др Драган Каран који је говорио на тему: “ Криза савремене породице и утицај на социјално – психолошки статус ученика“;
– др Биљана Сладоје Бошњак на тему: „Допринос вјероучитеља Православне вјеронауке у савладавању наставних садржаја;
– мр Марио Бабић на тему: „Изазови, предности и опасности онлајн наставе и наставе на даљину и
– др Славољуб Лукић на тему: „Мотивација ученика у настави Православне вјеронауке и осврт на реализацију наставе Православне вјеронауке и школској 2020/21. години и планови за школску 2021/22. годину.

Послије сваког предавања било је предвиђено вријеме за дискусију у којој су предавачи и вјероучитељи узели учешће и размијенили своја искуства.

Након радног дијела приређен је ручак у епархијској трпезарији.

Координатор за вјеронауку Епархије ЗХиП
Јереј Данило Боро