Слава Светоуспењске обитељи Манастира Тврдош

Након Јутарњег богослужења, Светом архијерејском литургијом у гнијезду Мајке Божије, Тврдошу, предстојао је Епископ захумско – херцеговачки и приморски Димитрије, са свештенством и свештеномонаштвом, уз молитвено учешће вјерног народа.

У бесједи по читању Светог Јеванђеља по Луки, бесједио је Епископ Димитрије о Ријечи Божијој и Божијој Мајци, o Њеном чудесном лику и Њеноj чудесноj благодаћу, Живом Предању свега у нашој вјери.

По опходу око Манастира, уз молитве за ово свето братство, село град и крај, као и за упокојене, који почивају у манастирком гробљу, међу којима је блаженог спомена Епископ Атанасије, освећени су и раздијељени славски хљеб, жито и вино.

Честитајући Празник и Славу, Епископ Димитрије са братством манастира, позвали су све на славску трпезу љубави.

Милош Бјелица, чтец
Фото: Владо Ружић