Преображење – храмовна слава у Клепцима

На Свето Преображење Господње и ове године свечано је прослављена слава храма у Клепцима. Светом Литургијoм началствовао је архимандрит Данило Павловић, игуман житомислићки, уз саслужење архимандрита Лазара Лазаревића, ректора Богословије Светог Петра из Фоче, јеромонаха Стефана Поњарца, јереја Милана Бужанина, јереја Марка Гојачића и јереја Данила Бора. На литургији пјевницу је водио ђакон мостарски Бранислав Рајковић. Прослави је присуствовао и дон Иван Бебек. Послије Јеванђеља, игуман Данило је кроз надахнуту бесједу подсијетио на основни смисао Преображења кроз који нам се Бог открива као истински Син Божији истовремено нас позивајући да и сами постанемо причасници таворске свијетлости. Испред храма је пререзан славски колач и освећено грожђе.