Света архијерејска Литургија у Саборном храму у Требињу

У суботу, 4. септембра, на празник Светог мученика Агатоника; Светог свештеномученика Горазда Чешког, служена је Света архијерејска Литургија у Саборном храму Светог Преображења Господњег у Требињу.

Сабрањем је предстојао Његово Високопреосвештенство Архиепископ михаловско – кошицки г. Георгије (Православна Црква чешких земаља и Словачке), уз саслужење Његовог Преосвештенства Епископа славонског г. Јована и домаћина Његовог Преосвештенства Епископа захумско – херцеговачког и приморског г. Димитрија, са свештенством наше помјесне Цркве и вјерним народом требињског краја, уз молитвено присуство Његовог Блаженства Архиепископа охридског и Митрополита скопског г. Јована.

Послије прочитаног јеванђељског одјељка бесједом се обратио Архиепископ Георгије истакнувши да наше двије помјесне Цркве повезују многе историјске везе, а једна од најважнијих јесте мисија Свете браће Ћирила и Методија…

При отпуштању вјерних у миру, Епископ Димитрије нарочито се захвалио Архиепископу Георгију и Епископу Јовану на посјети и радости, благодати и миру, коју та посјета увијек доноси.

Посебна радост која је увеличала Евхаристијско Сабрање јесте десетогодишњица архипастирске службе Епископа Јована.

Милош Бјелица

Фото: Владо Ружић, Марко Вучинић