Света литургија и Молебан за почетак нове школске године у Билећи

Данас, у прву недељу мјесеца септембра билећка црква била је премала да прими све ђаке који су дошли на Литургију. Службом је начелствовао протојереј-ставрофор Небојша Коловић, а саслуживао јереј Данило Боро, који се обратио ђацима, наставницима и родитељима тумачећи Јеванђеље ријечи којима нас Христос позива да заволимо ближње и будемо спремни да праштамо, као што Бог нама прашта.

Нагласио је како васпитање представља основу хришћанског живота, јер је то начин чувања лика Христовог који нам је уписан у срце и по којем нас свијет препознаје као Његове ученике, али и сам Христос у Царству Божијем.

Након Причешћа служен је Молебан за почетак нове школске године, а потом је услиједило дружење уз недељну трпезу.

Вјероучитељ Душко Орашанин